PrzezŚwiat.pl - podróże, wyprawy, relacje, turystyka
 
  Porady podróżników

kategoria: Transport data dodania: 2010-05-20 10:54:09      
autor: lbt,

Jak dostać się do Gruzji

Gruzja

ocena: 3.00przeczytano 618 razy


Z uwagi na znaczną odległość, do Gruzji najlepiej polecieć samolotem. Podróż drogą lądową jest bardzo długa, w zasadzie dostępna jest tylko jedna bezpieczna trasa - przez Turcję.
Z Polski nie ma bezpośrednich połączeń lotniczych z Tbilisi, ani żadnym innym lotniskiem w Gruzji.

Połączenie z Warszawy do Tbilisi z przesiadką w Rydze oferują linie AirBaltic (http://www.airbaltic.com). Przy sprawdzaniu ceny biletu należy zwrócić uwagę na to, że cena nie zawiera opłaty za bagaż rejestrowany (15 euro w każdą stronę przy zakupie na stronie AirBaltic).

Chcąc wydać mniej pieniędzy powinno się rozważyć lot z Kijowa do Tbilisi liniami Ukraine International Airlines (http://www.flyuia.com) lub Aerosvit (http://www.aerosvit.com).Do Kijowa można się dostać samolotem Wizzair z Katowic (http://www.wizzair.com) - dodatkowa opłata za bagaż - lub pociągiem kursującym na trasie Berlin - Kijów (przez Poznań, Warszawę i Lublin). Cena przejazdu z Poznania do Kijowa w drugiej klasie to 270zł.

Innym rozwiązaniem jest przelot do Armenii liniami Lot (http://www.lot.com) na trasie Warszawa - Erewań. Cena biletu jest porównywalna z wyżej wymienionymi, a czasem można trafić na bardzo korzystne promocje (bilet w jedną stronę nawet za 250zł). Z Erewania do Tbilisi można dotrzeć nocnym pociągiem (około 12 godzin) lub busem (około 6 godzin).

oceń artykuł:


skomentuj poradę:

twoje imię: Zaloguj się
twój komentarz:


komentarze do porady:


1. 2010-09-20 15:54:02
gość:
Właśnie rezerwuję lot airBalitc z przesiadką w Rydze i zastanawia minie stwierdzenie '15 euro w każdą stronę'. Czy jako stronę liczymy każdy odcinek lotu - A do Rygi i z Rygi do B, czy po prostu z A do B? Być może to głupie pytanie, ale wolę mieć pewność, że dobrze zrozumiałam.


  Gruzja

Informacje o kraju: Gruzja
Flaga - Gruzja
KONKURS NA RELACJĘ Z PODRÓŻY


© przezswiat.pl

zaprzyjaźnione strony: blogi z podróży, smspower.pl - darmowa bramka sms