PrzezŚwiat.pl - podróże, wyprawy, relacje, turystyka
 
  Porady podróżników

kategoria: Transport data dodania: 2010-05-22 08:27:32      
autor: lbt,

Wypożyczanie samochodu w Maroku

Maroko

ocena: 3.09przeczytano 181 razy


We wszystkich większych "turystycznych" miastach jest mnóstwo wypożyczalni i w niemal każdym hotelu można wybrać i zamówić samochód, który będzie dostarczony w umówionym terminie.
W Maroku działa bardzo dużo małych wypożyczalni nie zrzeszonych w sieciach, a także większe, znane z rynku europejskiego takie jak: Avis, Hertz, Europcar.
Wypożyczalnie sieciowe oferują taką samą jakość pojazdów i obsługi jak w Europie.
W małych wypożyczalniach ceny są niższe, ale musimy liczyć się z tym, że samochody mogą być mocno wyeksploatowane i, z naszego i znajomych doświadczenia tak wynika, istanieje duża szansa, że coś w samochodzie się zepsuje. W przypadku niewykupienia ubezpieczenia, będziemy musieli z własnej kieszeni zapłacić za naprawę.
O ile przy krótszych trasach ryzyko awarii jest stosunkowo niewielkie, to przy planowanej dłuższej podróży warto rozważyć wykupienie ubezpieczenia. Jak zawsze w podobnych sytuacjach w Maroku, w przypadku gdy czujemy sie oszukani, warto walczyć o swoje racje i w szczególnie ciężkich sytuacjach powoływać się na policję - prawie zawsze to pomaga ;)
Przy wypożyczaniu samochodu na parę dni warto się targować. Choć obsługa może początkowo udawać oburzenie, to zgodnie z marokańskimi zwyczajami, możemy osiągnąć sporo niższą cenę.
Jeżeli chcemy wypożyczyć auto w Maroku powinniśmy zaopatrzyć się w "wypukłą" kartę płatniczą, które służy jako zabezpieczenie wypożyczalni. Samej płatności można dokonać gotówką.

oceń artykuł:


skomentuj poradę:

twoje imię: Zaloguj się
twój komentarz:


komentarze do porady:


  Maroko

Informacje o kraju: Maroko
Flaga - Maroko
KONKURS NA RELACJĘ Z PODRÓŻY


© przezswiat.pl

zaprzyjaźnione strony: blogi z podróży, smspower.pl - darmowa bramka sms