PrzezŚwiat.pl - podróże, wyprawy, relacje, turystyka
 
  Porady podróżników

kategoria: Transport data dodania: 2010-05-23 12:33:17      
autor: Loki,

Uniwersalnie o samolotach.

ocena: 0.00przeczytano 93 razy


Luźne parę uwag o samolotach i lataniu rada uniwersalna nie dotyczy żadnego konkretnego modelu samolotu, linii lotniczej czy destynacji.
1) Gdy nie lubisz czekać na jedzenie.
Zazwyczaj kupując bilet można "darmowo" po wybrać posiłek tak zwany specjalny. Zazwyczaj do wyboru jedzenie koszerne, wegetariańskie czy inne dietetyczne. Dzięki temu otrzymuje się posiłek wcześniej niż całą reszta pasażerów. Dla głodomorów.
2)Gdy lubisz wygodę.
Nie zawsze owa metoda działa. Ale można spróbować. Wygodniej się podróżuje gdy na miejscu obok nikt nie siedzi, a najlepiej gdy ma się trzy miejsca tylko dla siebie wtedy można już prawie leżeć. Zazwyczaj zależy to od wypełnienia samolotu i szczęścia. Ale szczęściu zawsze można trochę pomóc. Otóż miejsca z tylu samolotu powszechnie uważane są za najgorsze (ponoć bardziej odczuwalne są turbulencje i nie bez przyczyny klasa pierwsza jest tuż za kabiną pilota), więc często sprzedawane są na końcu. Warto zaryzykować i szacując że samolot nie będzie pełny zająć miejsce w jednym z ostatnich rzędów. Gdy nam się uda mamy sporo przestrzeni dla siebie, gdy okaże się że ktoś ma wykupione to miejsce, cóż grzecznie przeprosimy za pomyłkę i wrócimy na nasze miejsce wypisane na bilecie. Dla śpiochów.
3)Mały samolot duży bagaż podręczny.
Lecąc małym samolotem często miejsca w skrytkach dla bagażu podręcznego nad głowami jest bardzo mało. Często za mało. W takich sytuacji stewardesy proszą o wkładanie bagażu pod siedzenie przed nami. Ja strasznie tego nie lubię. Dla uniknięcia tej sytuacji należy być jak najszybciej na pokładzie. Polecam ustawić się na początku kolejki do wejścia do samolotu, gdy jest tzw. "rękaw", lecz gdy autobus podwozi pod samolot lepiej być ostatnim. Wtedy będziemy najbliżej drzwi wyjściowych. Dla przezornych.

oceń artykuł:


skomentuj poradę:

twoje imię: Zaloguj się
twój komentarz:


komentarze do porady:
KONKURS NA RELACJĘ Z PODRÓŻY


© przezswiat.pl

zaprzyjaźnione strony: blogi z podróży, smspower.pl - darmowa bramka sms